Portfolio

Secus

Klient

Secus Aseet management to niezależny dom maklerski specjalizujący się w trzech obszarach: zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi (Secus I FIZ, Silesia Fund), zarządzaniu portfelami w oparciu o aktywa niepubliczne i strategie Fund of Funds oraz doradztwo w zakresie pozyskiwania Kapitału. Secus AM należy do Secus Holding, w ramach którego funkcjonują również: Secus Investment oraz Secus Property.

Brief Klienta

W ramach współpracy z Secus AM Rubikom odpowiadał za przygotowanie i wdrożenie nowej strategii marketingowej, która umożliwiłaby wyróżnić się marce na konkurencyjnym rynku oraz "poukładałaby" sposób i formę komunikacji krótko i długoterminowej. Rubikom opracował również nowy Brand Corporate Identity oraz witrynę internetową. Po zamknięciu procesu re-Brandingu marki, Rubikom został zaproszony do zaplanowania oraz realizacji kampanii reklamowej Secus I Fiz - pierwszego funduszu inwestycyjnego zamkniętego, skierowanego do inwestorów indywidualnych.

Rezultat

Efektem współpracy jest oryginalna według opinii branży inwestycyjnej w Polsce strategia dla marki oprata o filozofię "INVESTMENT INSTINCT", która w pełni oddaje charakter i sposób funkcjonowania firmy oraz jej pracowników ? doradzców inwestycyjnych. Ponad 15 miesięczna współpraca pozwoliła zbudować silną markę na rozdrobnionym rynku niezależnych domów maklerskich oraz zintesyfikować dalszy rozwój Firmy.