O nas

Kim jesteśmy?

Naszym największym atutem jest doświadczenie. Od przeszło 18 lat zrealizowaliśmy ponad setkę dużych projektów doradczych dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz kilka tysięcy godzin spędzonych w formie konsultacji dla małych firm i mikroprzedsiębiorców. 

Wspieramy naszych Klientów zarówno od strony kompleksowego przygotowania strategii rynkowej - marketingowej, jak również indywidualnego coachingu i mentoringu kadry zarządzającej oraz kluczowych menadżerów Firmy.

Wyróżnia nas autorskie podejście "Strategic Thinking", która jest jednocześnie naszą filozofią współpracy z Firmami. Skupiamy się na podnoszeniu kompetencji strategicznych Menedżerów i Zarządzających, a mówiąc wprost na relacjach i przysłowiowej ?chemii?, jaka jest niezbędne do zbudowania niezbędnego zaufania i wiary w to, że nowa strategia przyniesie pożądane rezultaty.  Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w taki sposób, aby Organizacje po współpracy z Rubikom same potrafiły w przyszłości wspierać strategicznie swoje przedsiębiorstwa.

Filozofia Rubikom Strategic Thinking

Filozofia "Strategic Thinking" leży u podstawy naszych obserwacji rynkowych, ale też faktycznych potrzeb polskich Spółek. To przez brak umiejętności skutecznego planowania i twórczego myślenia strategicznego wiele przedsiębiorstw cierpi na syndrom stagnacji. My rekomendujemy przede wszystkim podejście w stylu "open mind" - więcej elastyczności, więcej kreatywności. W tym tkwi siła współczesnej efektywnej konkurencyjności. 

Już nie wystarczy holistyczne podejście do projektowania rozwiązań strategicznych. Obecnie strategia musi być w ciągłym ruchu, zależna od zachowań równie inteligentnie działającej konkurencji i zmieniającej się non stop rzeczywistości konsumenckiej.

Obecnie trzeba znacznie szerzej patrzeć na biznes przez pryzmat integracji wszystkich kanałów sprzedaży - wielokanałowej sprzedaży omnichannel (offline i online).

Podmioty i projekty specjalistyczne

Kuźnia Strategów

Autorski program wspierania menadżerów średniego i wyższego szczebla w zakresie planowania strategicznego i wykorzystywania w praktyce narzędzi strategicznych oraz marketingowych.  www.kuzniastrategow.com

Zarządzający

Marcin Gieracz

CEO&Strategy Director w Rubikom Strategic Thinking

Od 13 lat CEO&Dyrektor Strategiczny w Rubikom Strategic Thinking. 

Mentor, trener i doradca specjalizujący się w identyfikowaniu źródeł wzrostu w przedsiębiorstwach. Obecnie praktykujący i wdrażający strategie marketingowe oparte o sprzedaż wielokanałową, cyfrową transformację oraz digitalizację rynkową. 

Strateg&Coach w Kuźni Strategów - autorskim projekcie wzmacniania kompetencji strategicznych kadry menedżerskiej. 

Autor kompleksowych strategii rynkowych dla wielu spółek notowanych na GPW i tych z sektora MSP. Swoim 15-letnim doświadczeniem i wiedzą praktyczną dzieli się na seminariach, kongresach oraz specjalistycznych warsztatach z zakresu zarządzania strategicznego.

Wykładowca studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku "Zarządzanie przedsiębiorstwem w sektorach mody".

Autor e-booka "Ogarnąć Kosmos - o marketingu i strategii" (część 1 i część 2) oraz e-booka "Filozofia Stratega Biznesu"

Prywatnie pasjonat MTB oraz organizator wypraw wysokogórskich w Alpach oraz Dolomitach www.activeguide.eu. Nauczyciel i Trener koreańskiej odmiany jogi i sztuki relaksacji "SUNDAO".

tel.: +48 609-827-140
mgieracz@rubikom.pl

Maria Lipiak

Marketing Communication Manager w Rubikom Strategic Thinking

Absolwentka inżynierskich studiów logistycznych na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i magisterskich studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Najlepiej odnajduje się w tworzeniu koncepcji biznesowych, co ma swoje konsekwencje - fale pomysłów czasem nie dają zasnąć, spacer po mieście potrafi zamienić się w wywiad gospodarczy. Podchodzi do życia strategicznie, przez co zadaje dużo pytań. Jej główne zainteresowania naukowe i biznesowe skupiają się m.in. wokół zarządzania strategicznego z użyciem modeli biznesowych; mediów społecznościowych, brandingu i komunikacji marketingowej.

Właścicielka hobbystycznie stworzonej marki kwiecistych krawatów szytych z polskiego lnu. Fanka platformy TED i członek zespołu TEDxRawaRiver.

tel.: +48 501-354-874
mlipiak@rubikom.pl

Rubikom Strategic Thinking

Sobieskiego 11
40-082 Katowice
e-mail: strategie@rubikom.pl

Formularz kontaktu

Skontaktuj się z nami

rubikom.pl używa plików cookie. Korzystając z serwisu wyrażasz na to zgodę. Sprawdź Politykę plików cookies. Zamknij